KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"UYUM SINIFLARI" Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT başkanlığında ilimiz uyum sınıflarında görev yapan öğretmenlerle değerlendirme toplantısı yapıldı.


   İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT başkanlığında Kilis Öğretmenevi Konferans Salonunda gerçekleştirilen Uyum Sınıfları Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Proje İl Koordinatörü Mahmut KESİKMİNARE, PIKTES Projesi İl Koordinasyon Ekibi Üyeleri ve Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi (PİKTES) Projesi kapsamında uyum sınıflarında görev alan öğretmenler katıldı.

   Eğitimde başarıya ulaşmanın ancak öğrencilerin "yaşamlarına" ve "duygularına" yapılacak dokunuşlarla mümkün olabileceğini vurgulayan Müdürümüz Sayın AKKURT, projede görev alan öğretmenlerimizden, sınıflarındaki öğrencilere, dil öğretiminin yanı sıra, günlük yaşamlarındaki zorluklarla baş edebilmeleri ve sosyal uyum sürecini hızlı bir şekilde atlatmaları adına içinde yaşadıkları kültürümüzü ve değerlerimizi mutlaka tanıtmalarını, ayrıca gerçekleştirecekleri veli ziyaretleri ile aileleri de eğitim sürecine dâhil etmelerini istedi.

  Toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Proje İl Koordinatörü Mahmut KESİKMİNARE ve Proje İl Koordinasyon Ekibi Üyeleri tarafından yapılan projenin genel işleyişi ile ilgili bilgilendirme ve değerlendirmeler ile uyum sınıflarına dair sorunların görüşülmesinin ardından  sona erdi.

06-11-201906-11-201906-11-201906-11-2019

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 2828

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.