KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdüründen Kilis Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürlüğüne Ziyaret

          İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ, Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezine giderek çalışmaları yerine inceledi.
İl Milli Eğitim Müdüründen Kilis Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürlüğüne Ziyaret

 

 

      Özel eğitime devam eden öğrenciler ile birebir ilgilendi. İdareci ve öğretmenlerden öğrencilerin durumları ile ilgili bilgi aldı. ALAGÖZ, Öğrencilerin gelişim düzeylerinde, verilen eğitimle iyileşmeler olduğunu ifade eden Okul Müdürü ve öğretmenlere; “Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Ancak sizin göreviniz daha da kutsaldır. Çünkü siz Özel Eğitim öğretmenlerisiniz. Sizlerin öğrencileri de çok özel. Görevinizi hakkıyla yerine getirirseniz ve bu çocuklarımızı toplumla bir ve beraber yaşatabilirseniz hem asli görevinizi yaparsınız, hem de manevi haz duyarsınız. Bu konuda hassasiyet gösterdiğinizden şüphemiz yoktur. Gayretli çalışmalarınızın titizlik ile devam etmesini diliyorum.” dedi.

     Otizmli ve zihinsel yetersizliği orta ve ağır derecede olan öğrencilerin bulunduğu Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde 50 öğretmen 3 idareci ve 88 öğrenci ile eğitim öğretim devam etmektedir.

14-03-201814-03-201814-03-201814-03-2018

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 2828

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.