KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ Başkanlığında Fırat Kalkanı Bölgesindeki Suriyelilerin Din Eğitimine Erişimleri Çalıştayı Değerlendirme, İstişare, Planlama Toplantısı Düzenlendi.

Din öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ  Başkanlığında Fırat Kalkanı Bölgesindeki Suriyelilerin Din Eğitimine Erişimleri Çalıştayı Değerlendirme, İstişare, Planlama Toplantısı Düzenlendi.

 

Fırat Kalkanı Bölgesinde bulunan öğrencilerin eğitim ve öğretiminin desteklenmesi kapsamında, Din öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ başkanlığında, Uluslararası İmam Hatip Okullarından sorumlu Daire Başkanı Mustafa YILDIZ, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nden Şube Müdürü Selami İSKENDER, Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet TÜRKBEN, Fırat Kalkanı bölge müftüleri, ilgili ortaokul ve liselerinin müdürleri, Bölge eğitim koordinatörleri ile Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde bir çalıştay düzenlendi. Söz konusu çalıştayda; bölgedeki eğitim ve din öğretimi ile ilgili sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

 

Günün sonunda, başta Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ ve diğer katılımcılar olmak üzere; ortak bir platformda sorunların istişare edilmesi, tartışılması, çözüm üretilmesi ve geleceğe yönelik strateji belirlenmesi eğitim ve öğretim gibi hassas bir konuda  başarılı bir çalıştay olarak değerlendirildi. Bu toplantıya ev sahipliği yapan ve Kilis İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ nezdinde çalıştay için emeği geçen tüm katılımcılara teşekkür edilerek sonlandırıldı.

 

02-08-201702-08-2017

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 2828

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.