KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖZÜMÜZ AYDIN OLSUN

Aktürk Tıp Merkezi ile Müdürlüğümüz Arasında Protokol İmzalandı
GÖZÜMÜZ AYDIN OLSUN

Müdürlüğümüz adına İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdurrahman SEVGİLİ ile Aktürk Tıp Merkezi adına Başhekim Dr. Atilla AKTÜRK arasında anasınıfı ve ilkokul öğrencilerinin göz taraması yapılıp erken teşhis ve tedavi için "GÖZÜMÜZ AYDIN OLSUN" projesi kapsamında protokolü imzalandı.

 

Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Bölümü AR-GE tarafından hazırlanan proje kapsamında hazırlanan protokol 2016 yılının haziran sonuna kadar devam edecek olup bu süreç içerisinde yapılacak planlama çerçevesinde anasınıfı ve ilkokulda eğitim gören öğrencilere ücretsiz olarak göz taraması yapılacak.

Projemiz öğrencilerimizin sağlıklı olarak eğitim öğretimlerini devam ettirebilmeleri açısından önem arz etmektedir. Bu kapsamda bize verdikleri destek için Aktürk Tıp Merkezine teşekkür ediyoruz. Ayrıca projemizin hazırlanması ve yürütülmesinde görev yapan tüm çalışanlarımıza özellikle de proje koordinatörü AR-GE birim personeli Emin ÖZİL hocamıza teşekkür ederiz.

 

Projemizin özeti:

  Görme kusurları, Türkiye’de eğitim-öğretime 4 yaşında başlayan çocukların eğitimini olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Göz kusurları, derecesi ne kadar küçük olursa olsun, çocukların hayat kalitesini ve eğitimlerini olumsuz etkilemekte ve çeşitli sebeplerle göz tetkik ve tedavisinin ihmali, çocukların sorunlarına çare bulunmasını engellemektedir. İlimizdeki okullarda görme kusurlarının tespiti ile ilgili yapılan çalışmaların yeterli olmadığı görülmektedir. Projemiz sosyal güvencesi olmayan, yoksul ve yoksun, sosyo-ekonomik koşullarda eğitimini sürdürmeye çalışan öğrenciler başta olmak üzere ilimiz genelindeki tüm anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin başarı seviyelerini yükseltmeye ve sağlıklı olarak eğitim öğretim hayatlarını devam ettirmeye yönelik olarak uygulanacaktır. 

     Projemizde öncelikle Kilis ili merkez ve ilçelerindeki anaokulu ve ilkokullarda(köy okulları dâhil)  eğitim gören sosyal güvenceden yoksun ve sosyo-ekonomik durumu iyi olmayan 4-11 yaş arası öğrenciler hedef alınmıştır.

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.