KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GEZİCİ EBA ARACI MUSABEYLİ İLÇESİ HACILAR HINCAL ULUÇ İLKOKULUNDA

Gezici EBA Aracı, İlimizin 80 köyündeki öğrencileri uzaktan kesintisiz eğitimle buluşturuyor.
GEZİCİ EBA ARACI MUSABEYLİ İLÇESİ HACILAR HINCAL ULUÇ İLKOKULUNDA

  Milli Eğitim Bakanlığının talimatıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğüce Kilis'te evinde interneti ve bilgisayarı olmadığı için Eğitim Bilişim Ağı'ndan (EBA) faydalanamayan öğrenciler için oluşturulan, "EBA Mobil Destek Aracı" 80 köyde eğitim desteği veriyor.

  Masa, sandalye ve internet bağlantılı, bilgisayarlarla donatılmış gezici EBA Aracı sosyal mesafe kurallarını uygun şekilde öğrencilere eğitim verilmektedir.

  Öğretmenlerin her gün bir köyde eğitim desteğisunduğu mobil araçta oluşturulan sınıfta öğrencilerEBA Canlı Ders ve EBA Portalı ile diğer internet tabanlı eğitim eğitim uygulamalarını kullanıyor.

  Evlerinde internet ve bilgisayar bulunmadığını anlatan öğrenciler "Gezici EBA Aracı sayesinde derslerine katılma imkanı buldukları için  bu desteği sağlayan Milli Eğitim Bakanımıza, Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyoruz." dediler.

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT, öğrencilerle beraber canlı derse katıldı. Ders sonunda öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet etti. "Amacımız öğrenciler arasında fırsat ve imkan eşitliğini sağlamaktır." dedi.

  Sayın AKKURT, "İlimiz genelinde internete ulaşmakta zorluk çeken öğrencilerimizin ayağına gidiyoruz. Bugün de Musabeyli ilçesi Hacılar köyündeki okulumuzda bizzat ben de öğrencilerle birlikte derslere katılmak üzere geldim. Öğrencilerin gözlerindekiheycan ve mutluluk bizi fazlası ile  memnun etti. Bu hizmette bana eşlik eden Musabeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü  Serdar KARADAĞ'a , İl Milli Eğitim Müdürlüğü EBA'dan sorumlu Şube Müdürü İbrahim YAĞCI'ya, İl Formatörü Zafer GÜLERARSLAN'a ve katkı sunan diğer çalışanlara teşekkür ediyorum." dedi.

01-04-202101-04-202101-04-202101-04-202101-04-202101-04-202101-04-202101-04-2021

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.