KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 77. Yıldönümü Programı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikalinin 77.Yıldönümü Anma Günü ve Atatürk Haftası Programı Cumhuriyet Meydanında Bulunan Atatürk Büstüne  saat 09:05 te Çelenklerin  Sunulması,  Saygı Duruşu ve  İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 77. Yıldönümü Programı

Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Eşsiz Devlet Adamı Büyük Önder Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 77. yıl dönümünde, O’nun manevi huzurunda saygı ile eğiliyoruz.

Toplumlar, tarihlerine yön veren ve geleceklerini aydınlatan liderlerini hiçbir zaman unutmazlar. Atatürk de Türk tarihine yön vermiş, Türk Milletini çağdaş bir toplum haline getirerek ülkemizin geleceğine ışık tutmuş, bu sayede unutulmaz liderimiz olmuştur.

Atatürk’ün hayatını ve kişisel niteliklerini sıralayacak olursak; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatanına ve milletine çok yüce duygularla bağlı, vatan müdafaasını her şeyin üzerinde tutan, millet sevgisi kıyaslanamayacak bir tutku derecesinde olan, hayattayken ve ölümünden sonra da maddi ve manevi tüm varlığını, çok sevdiği milletine adamış bir devlet adamıdır.

Atatürk, bilimsel değerlendirmeler ışığında Türk Milletine en uygun yönetim biçiminin “Cumhuriyet” olduğunu görmüş ve bu yönetim biçimini benimsemiştir. Cumhuriyetin ilanı, Türk Milleti için tarihin en önemli dönüşümlerinden biridir. Cumhuriyetin kabul edilmesi, Türk toplumunun çağdaşlaşma, istek ve kararlılığını ortaya koyan büyük bir siyasi adımdır.

           Atatürk, egemenliğin kayıtsız şartsız, millete ait olduğunu ifade ederek, Türk Milletine vatandaşlık bilincini ve öz güvenini kazandırmıştır. O Türk Milletine her zaman güvenmiş, Türkiye Cumhuriyetini ve inkılâplarını Türk gençliğine emanet etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Ebediyete İntikalinin 77. Yıldönümü Programı Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Ebediyete İntikalinin 77. Yıldönümü Programı Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Ebediyete İntikalinin 77. Yıldönümü Programı Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Ebediyete İntikalinin 77. Yıldönümü Programı Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Ebediyete İntikalinin 77. Yıldönümü Programı

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.