KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

First Lego League (FLL) Turnuvasından Ödülle Dönen Öğrencilerimizi Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ Makamında Ağırladı.

     Fırst Lego League (FLL) turnuvasından ödülle dönen öğrencilerimizi Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ makamında ağırladı.
First Lego League (FLL) Turnuvasından Ödülle Dönen Öğrencilerimizi Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ Makamında Ağırladı.

 

 

   İlimiz Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Bilim Kahramanları Buluşuyor FİRST LEGO LEAGUE(FLL) 14.Türkiye Turnuvaları’ndan ödülle dönen öğrencilerimiz Okul Müdürü Mehmet Uğur KEÇİK, Porje koçu Matematik Öğretmeni Özkan BULAL, Müdür Yardımcısı Adem KARAKUŞ ve Şube Müdürümüz Hasan YİĞİT ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüzü makamında ziyaret ettiler.

   Dünyada 80 ülkede yapılan FİRST LEGO LEAGUE(FLL) etkinliğini Türkiye’de düzenleyen İstanbul Bilim Kahramanları Derneği bu sezon 460 takımı yarıştırdı.

   18 Şubat tarihinde Ankara’da yapılan bölgesel turnuvada İlimiz Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu “Mr. ROBOT takımı” Hydro Dinamics: Suyun Yolculuğu yarışması sonucunda performansıyla yarışmada “Yükselen Yıldız Takım Ödülünü” aldı.

    İlimize ödülle dönen öğrencileri makamında ağırlayan İl Müdürümüz öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi başarılarından dolayı tebrik ettiğini ifade ederek başarılarının devamını diledi ve ardından projeye katılan öğrencilerimize kitap hediye etti.  Bundan böyle daha çok çalışarak ve proje üreterek, yaptıkları bu güzel çalışmayı yeni örneklerle taçlandırmalarını beklediğini ifade etti.

 

21-02-201821-02-201821-02-2018

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.