KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENSAR SURİYELİ İMAM HATİP GEÇİCİ EĞİTİM MERKEZİ TADİLATI TAMAMLANDI

İlimizde yaşayan Suriyeli öğrencilere İmam hatip programına uygun eğitim veren geçici eğitim merkezinin bahçe düzenlemesi
ENSAR SURİYELİ İMAM HATİP GEÇİCİ EĞİTİM MERKEZİ TADİLATI TAMAMLANDI

            İlimizde faaliyet gösteren Ensar Geçici Eğitim Merkezi 2014 yılında faaliyete girdi ve 2 yıldan beridir eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Ensar Geçici Eğitim  Merkezi ilimizde yaşayan Suriyeli misafirlerin ortaokul ve lise çağındaki öğrencilerine İmam Hatip Lisesi programına uygun program uygulayarak Türkiye’de bir örnek okul olarak hizmet vermektedir. Ensar Geçici Eğitim Merkezi Bahçesi WHH Vakfı’nın katkılarıyla onarımı yapılarak tanzim edilmiş ve öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. Bahçenin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman SEVGİLİ ile birlikte İHH temsilcileri, Suriyeli Alimler Birliği temsilcileri ve WHH vakfı temsilcileri katılmışlardır.

             İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman SEVGİLİ, açılış konuşmasında okulun Türkiye’de yabancılar için açılmış tek imam hatip programı uygulayan geçici eğitim merkezi olması hasebiyle  başarılı olması için maddi manevi desteklerini esirgemeyen tüm vakıf ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ederek kurdeleyi kesti. Bahçeleri yeni görünüme kavuşan Ensar GEM deki öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. GEM koordinatörü Necmettin Durak emeği ve katkısı olan tüm STK temsilcilerine öğrenciler adına şükranlarını sundu.

 

 

ENSAR SURİYELİ İMAM HATİP GEÇİCİ EĞİTİM MERKEZİ TADİLATI TAMAMLANDIENSAR SURİYELİ İMAM HATİP GEÇİCİ EĞİTİM MERKEZİ TADİLATI TAMAMLANDIENSAR SURİYELİ İMAM HATİP GEÇİCİ EĞİTİM MERKEZİ TADİLATI TAMAMLANDIENSAR SURİYELİ İMAM HATİP GEÇİCİ EĞİTİM MERKEZİ TADİLATI TAMAMLANDIENSAR SURİYELİ İMAM HATİP GEÇİCİ EĞİTİM MERKEZİ TADİLATI TAMAMLANDIENSAR SURİYELİ İMAM HATİP GEÇİCİ EĞİTİM MERKEZİ TADİLATI TAMAMLANDIENSAR SURİYELİ İMAM HATİP GEÇİCİ EĞİTİM MERKEZİ TADİLATI TAMAMLANDIENSAR SURİYELİ İMAM HATİP GEÇİCİ EĞİTİM MERKEZİ TADİLATI TAMAMLANDI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.