KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi" Tanıtıldı   İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'En İyi Narkotik Polisi Anne' projesinin tanıtımı okullarımızda emniyet birimleri tarafından yapıldı. 

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin AKKURT ve Şube Müdürümüz Nevzat YILDIRIM 'En İyi Narkotik Polisi Anne' projesinin Atatürk Ortaokulu'nda tanıtımı yapılan  programa katıldılar. 

   Çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanmasının önüne geçmek için anne duyarlılığından faydalanmayı amaçlayan projenin, Türkiye genelinde olduğu gibi Kilis'te de kararlılıkla uygulanacağını belirten Milli Eğitim Müdürümüz, Anneler ile sağlanacak iş birliği sayesinde mutlaka başarılı sonuçlar elde edeceğiz dedi. 

   İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personelinin proje tanıtımına ilişkin sunumda dünyanın en önemli sorunları arasında yer alan uyuşturucu madde kullanımının, sadece bireyleri değil toplumları da tehdit eden ciddi bir sağlık ve güvenlik problemi olduğunu dile getirdi. 

   Annelerimiz aracılığıyla, uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuklarımıza müdahale edilmesi de kampanyanın hedeflerinden biridir. 

   Projenin temel amacı; 'uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalıklarının artırılmasıdır.'

 

 

07-01-202207-01-202207-01-202207-01-202207-01-202207-01-2022

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.