KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

         21 Mart günü,  Down Sendromlu bireylerde 21.kromozomun 3 tane oluşunun simgesi kabul edilerek Birleşmiş Milletler’in kararı ile 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü olarak kabul edilmiştir.
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

 

 

       Bu özel günde İlimizdeki  Down sendromlu öğrenciler, Kilis Özel İş Uygulama Merkezi, Ekrem Çetin Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ile Rehberlik Araştırma Merkezi’nde görevli özel eğitim öğretmenleri, Kilis Off-road, Hür Off-road, Türk Chopper Kilis Motosikletler grubu Dostluk Turu etkinlikleri kapsamında İl Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ’ü  makamında ziyaret ettiler. Down sendromlu öğrencilerle karşılıklı sohbet eden İl Müdürümüz, bu anlamlı ve özel ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirerek; “Down sendromu hakkında toplumsal farkındalık yaratmak, Down sendromlu bireylerin ayrımcılık ve önyargıya maruz kalmasını önlemek temel prensibimiz olmalıdır.” dedi.

       Erken ve sürekli eğitimin önemine dikkat çeken İl Müdürümüz; “Down sendromlu bireyleri sosyal, bilişsel anlamda geliştirecek ya da Down sendromlu olmanın etkilerini azaltacak tek çare eğitimdir. İlimizde Down sendromlu öğrencilerin normal okullarda eğitim görmesiyle ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. “ diyerek Müdürlüğümüzü ziyaret eden Down sendromlu öğrencilere, öğretmen ve Kilis Off-road, Hür Off-road, Türk Chopper Kilis Motosikletler grubu Dostluk Turu’na katılan herkese teşekkür etti.

 

21-03-201821-03-201821-03-201821-03-201821-03-2018

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.