KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Öğretmen Gelişim Programı Çalışma Faaliyetleri Devam Ediyor

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Öğretmen Gelişim Programı Çalışma Faaliyetleri Devam Ediyor

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Kalite Takip Sistemi (KTS) çalışması kapsamındaki 2021-2022 eğitim öğretim yılı Kilis (DÖGEP) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Öğretmen Gelişim Programı çalışmalarına faaliyet planları doğrultusunda devam edilmektedir.

Bu kapsamda;  31 Mart 2022 Perşembe günü, Eyüp Gökçeimam İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni M.Akif ÇİDEM tarafından "Web 2.0 uygulamalarından Kahoot"  uygulaması tanıtıldı. Ardından DÖGEP İl Koordinatörü Musabeyli Çok Programlı Anadolu Lisesi DKAB Öğretmeni Yusuf BEKTAŞ tarafından "Okullarımızdan İyi Örnekler" sunumu gerçekleştirildi. Ayın konusunu KİYÜ Rektör eski Danışmanı emekli DKAB Öğretmeni Cahit İslamoğlu tarafından "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Temel Dini Bilgiler derslerinde yer alan ibadet konularının öğretiminde temel ilkeler, öğretim metotları, materyallerin hazırlanması ve kullanımı" konusunda eğitim gerçekleştirildi.

Kilis Öğretmenevi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen DÖGEP faaliyeti, Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şubesinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Mahmut KESİKMİNARE ve ilde bulunan okullarımızda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

01-04-202201-04-202201-04-202201-04-2022

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.