KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerler Eğitimi Projesi Tanıtım Ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 2015-2016 eğitim-öğretim yılında, öğrencilerimizi milli ve manevi yönden desteklemek, toplumsal ve kişisel özelliklerini geliştirmek amacıyla hazırlanan “Değerler Eğitimi Projesi”ne yönelik tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Değerler Eğitimi Projesi Tanıtım Ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 2015-2016 eğitim-öğretim yılında, öğrencilerimizi milli ve manevi yönden desteklemek, toplumsal ve kişisel özelliklerini geliştirmek amacıyla “Değerler Eğitimi Projesi” uygulanacaktır.

Projeyle sevgi, saygı,  adalet, sorumluluk, dürüstlük gibi insanın olmazsa olmaz özelliklerini, her ay farklı bir değeri işleyerek geliştirmek ve güzelleştirmek hedeflenmektedir. Okullarımızda her ay işlenecek olan değerler çeşitli etkinliklerle öğrencilerimize sunulacaktır. Pano, afiş, bülten, bilgi yarışması, şiir, komposizyon, resim, tiyatro vb ile öğrencilerimizin dikkatinin, değerlerimize çekilmesi sağlanacaktır. Örnek dökümanlar Kilis Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünce oluşturulacak ve kilisram.meb.k12.tr adresi ve www.facebook.com/kilisdegerler adresinden yayınlanacaktır.

Bu özel ve güzel çalışma için ailelerimize çok önemli bir sorumluluk düşmektedir. Okulda yapılan çalışmaların evde desteklenmesiyle söz konusu değerlerin davranışa dönüşmeleri mümkün olacaktır. Devlet kurumları, sivil toplum kuruluşları, basın-yayın organları ile beraber bu olguyu geliştirmek istiyoruz. Toplumumuzun farklı kesimlerinden gelen destekle projemiz hem daha renklenecek hem de büyük bir toplumsal duyarlılık oluşacaktır.

Her ay okullarımızda bir değerin ele alınacağı çalışmada öncelikle her okul kendi sınıf ve öğrencileri arasında yapılan çalışmalardan bir değerlendirme yaparak ayın öğrencisini belirleyecektir. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde yapılan çalışmalar bir dosya halinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilerek oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilecek ve ayın birincisi okullar belirlenecektir. Her ay seçilen birinciler eğitim-öğretim yılı sonunca ödüllendirilecektir.

Bu çalışmalar hakkında tanıtım ve bilgilendirme amaçlı İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdurrahman SEVGİLİ’nin katılımıyla 05.11.2015 Perşembe günü saat 14:00’da Kilis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda okul idarecilerine yönelik bir toplantı yapılmıştır. Toplantı sonrası proje çalışmalarına  hızlı bir şekilde başlanılmıştır.

Değerler Eğitimi Projesi Tanıtım Ve Bilgilendirme ToplantısıDeğerler Eğitimi Projesi Tanıtım Ve Bilgilendirme ToplantısıDeğerler Eğitimi Projesi Tanıtım Ve Bilgilendirme ToplantısıDeğerler Eğitimi Projesi Tanıtım Ve Bilgilendirme ToplantısıDeğerler Eğitimi Projesi Tanıtım Ve Bilgilendirme ToplantısıDeğerler Eğitimi Projesi Tanıtım Ve Bilgilendirme ToplantısıDeğerler Eğitimi Projesi Tanıtım Ve Bilgilendirme Toplantısı

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.