KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin 95. Yılı Resmi Törenlerle Kutlandı.

Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümü resmi törenleri 28 Ekim de Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlad
Cumhuriyetimizin 95. Yılı Resmi Törenlerle Kutlandı.

Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümü resmi törenleri 28 Ekim de Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı

   Çelenk Sunma törenine, Valimiz Sayın Dr.Mehmet TEKİNARSLAN, Kilis Belediye Başkanı Sayın Av. Hasan KARA, Milletvekilleri Sayın M. Hilmi DÜLGER ve Ahmet SALİHDAL İl Milli Eğitim Müdürümüz Muhammet ŞAHİNKAYA, Kamu Kurum ve Kuruluşların Yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Öğretmenlerimiz, Öğrencilerimiz ile  çok sayıda vatandaş katıldı.   

   29 Ekim Cumhuriyet Bayramı saat 10:00´da İlimiz Valisi Sayın Dr.Mehmet TEKİNARSLAN’ın tebrikleri kabul etmesi ve ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan İlimiz Valisi Sayın Dr.Mehmet TEKİNARSLAN; 95 yıl önceki ruh, heyecan ve inanç neyse bugün de aynı duygularla Cumhuriyetin varlığını bir kez daha kutluyor ve milletçe sonsuza kadar varlık yeminini ettiklerini ifade ederek, “ Ülkenin her karış toprağında olduğu gibi Kilis halkı da düşman işgaline geçit vermemiştir. Dün Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın ilimize gelişinin 100. senesini andık. Kilisliler o gün gösterdiği gözü peklik, vatanseverlik ve milletine karşı yönelmiş tehditlere karşı uyanıklık neyse bugünde, Cumhuriyetimizin teminatı inanç ve kararlılık aşkıdır. Aziz Türk Milletinin her ferdi işçisi, çiftçisi, esnafı, köylüsü, kadını, erkeği, yaşlısı, genci omuz omuza verdi ülkü birliği yaptı. Tarihin hiçbir devresinde esarete boyun eğmeyen Türk milletini 1. Dünya Savaşı’nın karanlık ufuklarından çıkarttı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde taze, heyecanlı ve umut dolu bir Cumhuriyetin temellerini hep birlikte attı. İnşallah sonsuza kadar bu Cumhuriyeti gönül, inanç birliği ve iman birliğiyle yaşatacağız” diye konuştu.

  Vali TEKİNARSLAN’ın konuşmasının ardından, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okunarak, halk oyunu gösterileri yapıldı. Ardından okullarında spor dalında birinci gelen öğrencilere hediyeleri takdim edilerek geçit töreni yapıldı.

30-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-2018

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.