KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYETİMİZİN 94. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ İLİMİZDE BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI

    Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıl dönümü resmi törenleri 28 Ekim de Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı
CUMHURİYETİMİZİN 94. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ İLİMİZDE BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI

   Çelenk Sunma törenine, Valimiz Sayın Dr.Mehmet TEKİNARSLAN, Kilis Belediye Başkanı Sayın Av. Hasan KARA, Milletvekilleri Sayın M. Hilmi DÜLGER ve Reşit POLAT İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ, Kamu Kurum ve Kuruluşların Yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Öğretmenlerimiz, Öğrencilerimiz ile  çok sayıda vatandaşımız katıldı.    

   29 Ekim Cumhuriyet Bayramı saat 10:00´da Valimiz Sayın Dr.Mehmet TEKİNARSLAN’ın tebrikleri kabul etmesi ve ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Valimiz Sayın Dr.Mehmet TEKİNARSLAN; “Ne mutlu bizlere, böyle büyük bir milletin fertleriyiz. Bu büyük millet bayramını bir kez daha coşkuyla ve içtenlikle kutluyor; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne bu değerler uğruna hayatını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnet duygularıyla bir kez daha anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

  Vali TEKİNARSLAN’ın konuşmasının ardından, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okunarak, halk oyunu gösterileri yapıldı. Ardından okullarında spor dalında birinci gelen öğrencilere hediyeleri takdim edilerek geçit töreni yapıldı.

  Daha sonra Saat 18:30’da Hacı Cümbüş Camii Önü’nde başlayan Cumhuriyet Yürüyüşü’ne Valimiz Sayın Dr.Mehmet TEKİNARSLAN, Kilis Belediye Başkanı Sayın Av. Hasan KARA, Milletvekilleri Sayın M. Hilmi DÜLGER ve Reşit POLAT İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ, Kamu Kurum ve Kuruluşların Yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Öğretmenlerimiz, Öğrencilerimiz ile  çok sayıda vatandaşımız katılımları ile program sona erdi. 

 

30-10-201730-10-201730-10-2017

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.