KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘’Bana AB’yi Anlat” Yarışmaları Sonuçlandı

Ülkemiz ile Avrupa Birliğinin mali işbirliği kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının faydalanıcısı olduğu, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü uhdesinde 26 Aralık 2014 tarihinde uygulanmaya başlanan "Öğrenciler AB´yi Öğreniyor Projesi" kapsamında düzenlenen 7.8.9. sınıf öğrencilerine yönelik “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, slogan ve kısa öykü yarışmalarının Kilis il elemeleri yapıldı.
‘’Bana AB’yi Anlat” Yarışmaları Sonuçlandı

“Bana AB’yi Anlat” konulu resim, slogan ve kısa öykü yarışmalarında yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğünde jüri tarafından değerlendirilmiştir. 2 resim, 6 slogan ve 1 kısa öykünün değerlendirildiği yarışmalarda slogan dalında Cumhuriyet Ortaokulundan Serap ULUÇOBAN, resim dalında Mehmet Uluğcan Ortaokulu’ndan Nurettin ÖZİL,  Kısa Öykü dalında ise Ekrem Çetin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Türkan SEYREKOĞLU  birinci oldular. İlimizdeki elemelerde birinci olan öğrencilerimizin eserleri 2-6 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Türkiye finaline katılacaktır. Gerek il elemelerinde gerekse Türkiye finalinde dereceye giren öğrenciler Bakanlık tarafından çeşitli ödüllerle ödüllendirilecektir.

 

Kilis İl Dereceleri

Slogan

 

1.         Serap ULUÇOBAN (Cumhuriyet Ortaokulu)

 

2.         Feyza Güler Sağlam (Cumhuriyet Ortaokulu)

 

3.         Mustafa Serkan KELLECİ (Cumhuriyet Ortaokulu)

 

Resim

 

1.         Nurettin ÖZİL ( Mehmet Uluğcan Ortaokulu)

 

2.         Ayten EZGİ DURMUŞ ( Süleyman Demirel Ortaokulu)

 

 

Kısa Öykü

 

1.         Türkan SEYREKOĞLU ( Ekrem Çetin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi)

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.