KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aslanbey İlkokulu'nda "İstikbalimiz Göklerde" İsimli Projenin Yarışma ve Sunum Etkinliği Gerçekleştirildi

Aslanbey İlkokulu'nda

 Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) Sosyal Uyum Etkinlikleri kapsamında, İlimiz Merkez Aslanbey İlkokulu'nda  "İstikbalimiz Göklerde" adlı faaliyetin yarışma ve sunum etkinliği gerçekleştirildi.

 

Katılımcıların yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen etkinliğe; İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin AKKURT, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız ve Proje İl Koordinatörü Mahmut KESİKMİNARE, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul idarecileri, öğretmenler, Türk ve Yabancı Uyruklu öğrenciler ile öğrenci velileri katılım gösterdiler.

 

Etkinlik Kapsamında Aslanbey İlkokulu'nda oluşturulan "Model Uçak Atölyesi"nde öğrenciler tarafından tasarlanan model uçaklar arasında düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin AKKURT tarafından verildi.   Etkinliğe katılan Türk ve Yabancı Uyruklu Öğrenciler sinevizyon ve animasyon gösterileri, drone gösterisi ve müzik dinletisi ile gönüllerince eğlendi. Etkinlik katılımcılara ikramların sunulmasının ardından sona erdi.

 

Etkinlik Sorumlusu Aslanbey İlkokulu Müdür Yardımcısı Nihat AKINCI; Projenin amacının öğrencilerimizin havacılık alanına ilgilerini ve dikkatlerini çekmek, bu konuda model uçak yapımını içeren eğitim ve yarışmalarla farkındalık yaratmak, Türkiye'nin havacılık alanındaki başarılarının ve çalışmalarının tanıtımını yaparak öğrencilere geleceğe dair ilham vermek olduğunu belirtti. 

 

Etkinlikte konuşmalarını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin AKKURT; PIKTES kapsamında gerçekleştirilen bu tarz etkinliklerin sosyal uyum konusunda oldukça destekleyici nitelikte olduğunu, ayrıca çocuklarımıza yeni bir ufuk oluşturması açısından önemli ve değerli buldukları bu etkinlikleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman desteklediklerini belirterek projede görev alan yönetici, öğretmen ve öğrenciler ile etkinliğin gerçekleştirilmesinde büyük emeği olan PIKTES İl Koordinasyon ekibini tebrik etti.

15-10-202115-10-202115-10-202115-10-2021

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.