KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Faaliyeti Kapsamında "Özgür Filistin'in Yanındayız" Başlıklı Panel Düzenlendi

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Faaliyeti Kapsamında

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Faaliyeti kapsamında Mübeccel Suphi Yavaşça Sosyal Bilimler Lisesi Anadolu Mektebi öğrencilerimiz Proje İl Koordinatörü Hanifi Türkoğlu'nun danışmanlığında "Filistin Özel Okumaları" yapan mektep öğrencileri ile "Özgür Filistin'in Yanındayız" başlıklı panel düzenlediler.

Panel Hanifi Türkoğlu'nun açılış konuşmasıyla başladı.  Ardından Anadolu Mektebi kısa tanıtım filmi izlendi. Anadolu Mektebi'nin önerdiği "Kudüs yazıları (Taha Kılınç), Kudüs Davamız (Ahmet Varol), Siyonizm Düşünden İşgal Gerçeğine (İHH İnsani Yardım Vakfı) Toprağımızın Kokusu (Kenze Mourad)" adlı 4 kitap ve makaleleri okuyarak özgün metin yazan öğrenciler Filistin'de yaşananları, Kudüs'ü ve Mescidi Aksa'nın semavi dinler açısından sembolik değerini, yaşanmış trajik hikâyeleri dinleyicileriyle paylaştılar.

7 Ekim'den bu yana yaşanan soykırımla ilgili fotoğrafların da sergilendiği panel ilgiyle dinlendi. 

Aynı şekilde Anadolu Mektebi'ne bu sene katılan 9. Sınıf ve 10. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı "Hikâyeciliğimizin Yarım Asırlık Milli ve Yerli Sesi Mustafa Kutlu" paneli de yapıldı. Panele Kilis 7 Aralık Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. M. Fatih KANTER değerlendirme konuşmalarını yapmak üzere katılırken İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdulkadir ALTAY, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Hüseyin POLAT, İl Millî Eğitim Şube Müdürlerimiz Sayın Ali Bülent ÇOLAK, Sayın Cumhur ÇELİK de panele katıldılar. Panelin sonunda panelistlere katılım belgeleri verildi.

22-05-202422-05-202422-05-202422-05-202422-05-202422-05-202422-05-2024

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 2828

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.