KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“OKUMAK YENİLENMEKTİR PROJESİ" BİLGİ YARIŞMASI

       “Okumak Yenilenmektir Projesi” kapsamında ilimiz geneli ortaokullar arası bilgi yarışmaları düzenlendi. Final yarışması ise bugün Alaaddin Yavaşça Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapıldı.  
“OKUMAK YENİLENMEKTİR PROJESİ" BİLGİ YARIŞMASI

 

     Yapılan grup müsabakaları sonucunda gruplarında birinci olan okullar arasında final yarışı düzenlendi. Yapılan finalde birinci okul Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, ikinci okul Mercidabık Ortaokulu, üçüncü okul Süleyman Demirel Ortaokulu ve dördüncü okul Nihat Başoğlu Ortaokulu olmuştur. Birinci olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerine birer cumhuriyet altını, ikinci olan Mercidabık Ortaokulu öğrencilerine birer yarım altın, üçüncü olan Süleyman Demirel Ortaokulu öğrencilerine birer çeyrek altın, dördüncü olan Nihat Başoğlu öğrencilerine ise birer spor ayakkabı İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alagöz tarafından verildi.

 

     İl Milli Eğitim Müdürümüz yaptığı konuşmada “Yarışmaya katılan okulların hepsini tebrik ediyorum. Zorlu ve heyecanı yüksek bir yarışma oldu. Sizin gibi pırıl pırıl gençleri izlerken gurur duydum. Eğitime çok önem veriyoruz ve eğitimin olduğu her türlü organizasyonun içinde yer alıyoruz. Çünkü bizi hedeflerimize ancak alacağımız iyi eğitim götürür. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Ortaokullar Arası Bilgi  Yarışması kapsamında; İlimizde öğrenim gören öğrencilerin bilgi paylaşımlarını teşvik etmeyi, tüm öğrencilerimize yarışma kültürünü kazandırmayı ve öğrencilerin sınavlara hazırlanmasına yardımcı olmayı amaçlamaktayız. Bilgi Yarışması; öğrencilerin takım olarak birlikte hareket etmelerine, zamanı etkili şekilde kullanmalarına, karar verme becerilerini geliştirmelerine ve ekip çalışması yapmalarına imkan sağlayacaktır.” İfadelerini kullandı.Müdürümüz yaptığı konuşmanın sonunda “Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, yarışmada emeği geçen tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. 

16-05-201716-05-201716-05-201716-05-2017

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.