KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ben de Varım Projesi” Kapsamında Futbol Turnuvası ve Ses Yarışması Düzenlendi.

“Ben de Varım Projesi” Kapsamında Futbol Turnuvası ve Ses Yarışması Düzenlendi.

 

 

        2016 yılı geçici koruma statüsündeki Suriyeli nüfusun toplumsal uyumu için destek programı çerçevesinde Kalkınma Bakanlığınca finanse edilen ve Kilis Valiliği Koordinasyonluğunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Ben de Varım Projesi” kapsamında dil kursları, kültürel ve sportif faaliyetler düzenlendi. 10 aydır devam eden projemizde faaliyetlerin sonuncusu olan  liseler arası futbol turnavası ve liseler arası ses yarışması yapıldı.

        8-18 Mayıs tarihlerinde yapılan Kardeşlik Futbol Turnuvasına  Suriyeli ve Türk öğrencilerin eğitim gördüğü sekiz lise düzeyinde okul katıldı.

 

       Yoğun ilginin olduğu ve seyircilerin en üst düzeyde katılımda bulunduğu müsabakalar sonunda yapılan turnuvada Şehit Hasan Özüberk Lisesi, turnava il birincisi oldu.

        Söğütlüdere Restoranda düzenlenen ödül töreninde, sporculara ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Misafir olarak ilimizde bulunan Elazığ  İl Milli Eğitim Müdürü, ve İl Milli Eğitim  Müdür yardımcımız Hüseyin Polat ile Proje  koordinatörü Hasan Turfanda ve AR-GE üyeleri  verdiler.

        Ayrıca yine Ben de Varım Projesi kapsamında Kilis Belediyesi ve Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte hazırladığı “Kilis’ten Yükselen Ses” ses yarışması 23 mayıs 2017 Tarihinde Karataş  Nejat Uygur Anfi Tiyatroda yapıldı. Havanın yağışlı olmasına rağmen yoğun ilginin olduğu ses yarışması konser havasında geçmiştir. Bütün katılımcılara gitar hediye edilen yarışmada 6 Türk, 4 Suriyeli öğrenci Türkçe ve Arapça Türkü ile ilahiler  seslendirmiştir.

 

      Yarışma sonunda Yerel Sanatçı Kadir Gözükızıl’da mini bir konser vererek yarışmayı şenlik havası vermiştir.

 

       Yarışmada birinci 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencisi Merve Ünal’a hediyesini  Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü M. Doğan KARACOŞKUN verdi.


       İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ  ve Gençlik ve Spor İl Müdürünün öğrencilere ödül verdiği  yarışmada diğer öğrencilere hediyelerini de Şube müdürleri ve organizasyonu yapan AR-GE üyeleri vermişlerdir.


      Proje, 20 Eylülde “Birliktelik Yürüşü” ile sona erecektir.

 

25-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-2017

 

25-05-2017

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.