KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

81 İL 81 MASAL 1 BATTANİYE E-TWİNNİNG

81 İl 81 Masal 1 Battaniye konulu e-Twinning projesi kapsamında H.M.N.E Zeytçioğlu İlkokulu’nda görevli sınıf öğretmeni Merve Kara, müdür yardımcısı İsmail Dal ve okul müdürü Gönül Çelen proje sunumunu yapmak üzere İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mahmut KESİKMİNARE’yi proje ile ilgili bilgi vermek üzere ziyaret ettiler.  
81 İL 81 MASAL 1 BATTANİYE E-TWİNNİNG

 

Türkiye’ de 170 den fazla ortağı olan ayrıca çeşitli ülkelerin de ortak olduğu bu projede her ilin bir efsanesi, masalı, hikâyesi 30x30 ebatlarında bir kumaş parçasına çeşitli tekniklerle (boyama, nakış, keçe vs.) resmediliyor. Bu parçalar ise tamamlanınca birleştirilip bir battaniye haline getirilecek. Proje sahipleri önce Konya’da mart ayı sonunda bu projenin ve şehirlerin tanıtımını yapıp parçaları sergileyecekler. Battaniye haline gelen parçalar ise Samsun’da 23 Nisan Çocuk Şenliğinde sergilenecek. Ayrıca bu masalların yer aldığı bir de Masal Kitabı basılacak. 

 

Ülkemizdeki kültür zenginliğini ve bunları birleştirip öğrencilere sunma imkânı veren bu projede Kilis’in konusu ise “Badeli Nahsen” hikayesi olmuştur. Badeli Nahsen Hikâyesi aslında Kilis’in de içinde bulunduğu gerçeği yansıtması açısından bu projede yer almıştır. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut KESİKMİNARE bu projeye destek veren HMNE. Zeytçioğlu İlkokulu Müdürü, müdür yardımcısı ve öğretmenine teşekkür edererek bu tür projelerin ilimizde de üretilmesini ve gerekli katılımın sağlanmasını temenni etti.


15-03-2019

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 2828

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.