KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla müdürlüğümüzde görev yapan Kadın Personellere çiçek dağıttı.

Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT, "Kadınlar fedakârlığı ve üretkenliğiyle aile ve toplumun temel yapı taşlarıdır. Toplumumuzun ve Ülkemizin büyümesi ve ileriye gitmesinde kadınlarımıza önemli görevler düşmektedir. Geçmişe baktığımızda da kadınlarımızın her dönemde üzerine düşen vazifeyi fazlasıyla yaptıklarını görmekteyiz. 

 

Hayatımızda başrolde olan kadınların değerlerini sadece bir gün ile kısıtlamak imkansızdır. Kadın annedir, şefkattir, özverinin simgesidir. Dinimiz İslam, kadına özellikle yer ayırmış ve Sevgili Peygamberimiz "Cennet, annelerin ayakları altındadır." Hadis-i şerifiyle, dinimizde kadına verilen değeri açık bir biçimde belirtmiştir.  

 

Sizlerin nezdinde ayakları cennet kokan, zamanı geldiğinde hiç tereddüt etmeden ailesi için vatanı için her türlü fedakarlığı gösteren tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutluyor ve KADINA YÖNELİK HER TÜRLÜ ŞİDDETİ KINIYORUM." dedi.

 

08-03-202108-03-202108-03-202108-03-2021

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.