KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

        Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman SEVGİLİ, “24 Kasım Öğretmenler Günü” vesilesi ile bir mesaj yayımladı:
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

          Bir milletin hayatına istikamet veren, insanların ömründe silinmez izler bırakan ve çocuklarımızın hayatı tanımalarında en önemli rehberlik vazifesini üstlenen öğretmenlerimiz,  bir peygamber mesleği olması hasebiyle, mesleklerin en yücesini icra etmektedirler.

 

          Tarihin her döneminde, malzemesi de amacı da sonucu da “insan” olan bu kutlu mesleği icra eden öğretmenlerimizin etkisi, sadece öğrencilerinden ve okul avlusundan ibaret olmayıp toplumun her katmanına ulaşmıştır.

 

          Her biri büyük bir fedakârlık timsali olan öğretmenlerimiz, hiç şüphe yok ki geleceğimizin inşasında en büyük paya sahiptir. Zira devlet ve milletimizin yücelmesi için gayret gösteren her insanın ardında bir öğretmen vardır. Çocuklarımızın güzel ahlaka sahip olmaları için çaba gösteren, onları ilimle, irfanla kuşatarak vatanına ve tüm insanlığa hayırlı bir fert olarak yetişmelerini sağlayan öğretmenlerimizin gayretleri, her türlü takdirin üzerindedir.

 

         “24 Kasım Öğretmenler Günü” vesilesi ile bu yüce mesleği icra eden saygıdeğer öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü’nü tebrik eder, mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı diler, şehit düşmüş öğretmenlerimizi rahmetle anarken  emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı arz ederim.

 

Abdurrahman SEVGİLİ
Kilis İl Milli Eğitim Müdürü

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.