KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem Konu Soru Dağılım Tabloları Yayımlandı

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem Konu Soru Dağılım Tabloları Yayımlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği 9 Eylül 2023 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmelik'te ülke, il/ilçe ve okul genelinde ortak yazılıların yapılacağı; il/ilçe ve okul genelinde gerçekleştirilecek ortak sınavların ise il sınıf/alan zümreleri ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince hazırlanacak konu soru dağılım tabloları çerçevesinde uygulanacağı belirtilmiştir.  Bu bağlamda il/ilçe ve okul genelinde yapılacak ortak sınavlar öncesinde il sınıf/alan zümreleri ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince temel eğitim ve ortaöğretimdeki farklı branş ve sınıf düzeylerinde "konu soru dağılım tabloları" hazırlanmıştır.

   2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nda 6. sınıf Türkçe ve Matematik derslerinin 9. sınıf Türk Dili ve Edebiyatı ve Matematik derslerinin 1. dönem 2. sınavları ile 2. dönem 1. sınavları Bakanlığımız tarafından ülke genelinde ortak olarak yapılacaktır. Birinci döneme ait sınavların; 6. sınıf Türkçe ve Matematik dersleri için 26 Aralık 2023 Salı günü,  9. sınıf Türk Dili ve Edebiyatı ile Matematik dersleri için 27 Aralık 2023 Çarşamba günü yapılması uygun görülmüş olup bu sınavların konu soru dağılım tabloları Bakanlığımız tarafından yayımlanacaktır.

       2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nda Kilis İl Millî Eğitim Müdürleri Kurulu'nda alınan karar gereği Kilis ilinde  7. sınıf Türkçe dersinin 26 Aralık 2023 Salı günü ve 10. sınıf Türk Dili ve Edebiyatı dersinin 27 Aralık 2023 Çarşamba günü 1. dönem 2. Sınavları, Kilis İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde ortak olarak yapılacaktır. Bu sınavlara ait konu soru dağılım tablolarına aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Okullarda yapılacak ortak sınavlarda il sınıf/alan zümreleri ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince oluşturulan "konu soru dağılım tabloları"ndaki senaryolardan biri tercih edilerek okul zümre öğretmenleri tarafından sorular ve cevap anahtarları hazırlanacaktır.

      Bakanlığın yapacağı ve il/ilçe geneli yapılacak ortak yazılı sınavlarda çoktan seçmeli sorular kullanılacaktır. Bunun dışında kalan tüm ortak yazılı sınavlar ile diğer tüm yazılı sınavların soruları açık uçlu sorulardan oluşacaktır.

 

Temel Eğitim Konu Soru Dağılım Tablosu İçin  TIKLAYINIZ

Ortaöğretim Konu Soru Dağılım Tablosu İçin TIKLAYINIZ

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 2828

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.