KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Kutlandı

  İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 98. Yıldönümü ve İstiklâl Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri düzenlendi.    Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezi’nde, Müdürlüğümüz koordinesinde Mübeccel-Suphi Yavaşça Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.    Günün anlam ve önemine ilişkin açılış konuşması ve öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından  “Milletin Sesi Mehmet Akif” isimli sinevizyon gösterimi yapıldı.    Mübeccel-Suphi Yavaşça Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanarak sahneye konulan “Akif” isimli oyunun ardından okullarda İstiklâl Marşı’nı en iyi okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Valimiz Sayın Recep SOYTÜRK ve diğer protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.  
12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Kutlandı

 

Törene Valimiz Sayın Recep SOYTÜRK’ün yanı sıra Belediye Başkan Vekili Kadir ÇİRİTLİOĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar DURMUŞ, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Muhammet Ruhat YAŞAR, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Metin KARAKUŞ, Vali Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut KESİKMİNARE, İl Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

13-03-201913-03-201913-03-201913-03-2019

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.