KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞE ATANANLARDAN İSTENEN BELGELER

İLİMİZE SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN OLARAK ATANANLARDAN

İSTENECEK BELGELER

 

Bakanlığımıza bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik kapsamında Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu çerçevesinde adayların  atamaları 26/07/2019 tarihinde sonuçlandırılmıştır.

Bu kapsamda İlimize ataması yapılan sözleşmeli öğretmen adayları aşağıda sıralanan belgeleri 29 Ağustos 2019 tarihine kadar Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

İl dışında ikamet eden adaylar başvuru evraklarını isterlerse Posta veya kargo ile de Müdürlüğümüze gönderebilecektir. Ancak posta veya kargo ile belgelerini gönderenler belgelerin kaybolması veya eksiklik olması durumunda mesuliyet kişiye ait olmakla birlikte göreve başlamak üzere Müdürlüğümüze davet edildiklerinde belgelerin asıllarını beraberinde getireceklerdir.

 

Lisans Diploması Veya Mezuniyet Geçici Belgesinin Aslı Veya Onaylı Örneği,

 

Pedagojik Formasyon Belgesi (Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,)

Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi.

 

Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

 

Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.)

 

Elektronik Başvuru Formu (1. ve 2. aşama başvuru formları)

 

Sağlık Kurulu Raporu (Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.)

 

Kimlik Kartı/Nüfus Cüzdanı

 

Son altı ay içinde çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf (kılık kıyafet yönetmeliğine uygun),

 

Mal bildirimi (Müdürlüğümüzce verilecektir)

 

Etik Sözleşme (Müdürlüğümüzce verilecektir)

 

Adli Sicil Kaydı (Sabıka sorgulama belgesinde "Adli sicil kaydı vardır" ibaresi bulunanlara ait sabıka sorgulama belgesi ile buna ilişkin mahkeme kararı da teslim edilecektir.)

 

Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için)

 

Güvenlik Soruşturması Ve Arşiv Araştırması Formu (2 nüsha)

 

Not : Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi, Formasyon Belgesi ve Kimlik Kartının asıllarının yanında fotokopileri de getirilecektir.

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.