KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Makamında Anadolu Ajansıyla röportaj yaptı.

Kilis´te otizm tanısı konmuş öğrencilerin daha iyi eğitim alabilmesi için özel okul yapıldı.
Müdürümüz Makamında Anadolu Ajansıyla röportaj yaptı.

İl merkezindeki çeşitli ilkokullarda oluşturulan özel sınıflarda eğitimlerini sürdüren otizmli çocuklar, Öncüpınar Mahallesi´nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan 150 kişilik okulda eğitimlerine devam edecek.
İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, il bazında yaptıkları tespitler neticesinde özel eğitime muhtaç öğrenci sayısın fazla olması nedeniyle özel sınıfları, özel okula dönüştürmek istediklerini belirtti.
Yapılan bu okulda otistik öğrencilerin özel eğitimli öğretmenlerin eşliğinde eğitimlerine devam edeceklerini belirten Sevgili, şöyle konuştu: "Bazı okullarımızda otistik öğrencilerimiz için güzel çalışmalar yapılıyor ancak bunlar yeterli değil. Eğitime muhtaç çocuklarımızı bu okulumuzda toplamak istiyoruz. Bunun için ciddi bir çalışma başlatıldı. Okulumuz bitmek üzere. Bittikten sonra Kilis´in hizmetine açılacak. Hafif, orta ve ağır düzeydeki otistik öğrencilerimizi özellikle orada eğiteceğiz. Çocuklarımız özel olarak yetişmiş öğretmenlerinin eşliğinde çok güzel odalarda ve sınıflarda daha üst sevide bir eğitim alacak."
Okulun Türkiye´de bu alanda nadir okullarından biri olduğunu ifade eden Sevgili, "Çocuklarımızı aldığımız noktadan daha iyi noktalara taşımayı hedefliyoruz. Bu öğrencilerimizin normal seviyeye gelmesi için çaba gösteriyoruz. Edindiğimiz bilgilere göre şu an az sayıda okul var. Milli Eğitim Bakanlığımızın Kilis´e verdiği önem anlamında bu okulumuz çok önemli bir yer tutuyor." İfadesini kullandı.
Özel okulda eğitim görecek otizmli öğrencilerin tespitlerinin yapıldığını dile getiren Sevgili, okulun, gözlem odaları gibi her türlü teknik altyapısıyla hizmete sunulacağını sözlerine ekledi.

05-04-201605-04-201605-04-201605-04-2016

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.