KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Polonya’da

Müdürlüğümüzün ortağı olduğu ‘’Parents’ Corner’’ isimli Erasmus+ projesinin başlangıç toplantısı Polonya’nın Szczytno şehrinde gerçekleştirildi.
Müdürlüğümüz Polonya’da

    Müdürlüğümüzün ortağı olduğu ve 2015 yılında kabul edilen ‘’Parents’ Corner’’ (Veliler Köşesi- Okul Ve Ebeveynler Arasındaki İşbirliğini Güçlendirmek İçin Öğretmen Eğitimi) isimli Erasmus+ KA2 Stratejik Ortaklıklar Projesi kapsamında Polonya’nın Szczytno şehrinde 2-5 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleşen ulusötesi proje  toplantısına ilimiz ve kurumumuzu temsilen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdurrahman SEVGİLİ ve Müdürlüğümüz AR-GE Birimi Projeler Koordinatörü Emin ÖZİL katılmışlardır. Toplantı süresince ortaklar kendi ülkesinin, şehir ve kurumunun tanıtımını yaptıktan sonra proje kapsamındaki çalışma takvimi, görev ve sorumluluklar paylaşıldı. Ayrıca şehirdeki bazı okul ve kamu kurumları ziyaret edilerek tecrübe paylaşımı yapıldı.

      Parents Corner’  isimli projemiz okullar ve aileler arasındaki bağları ve ortaklığı güçlendirmek amacıyla öğretmenleri eğitmek  için  tasarlanmıştır. Projenin ortakları işbirliği içinde beraber çalışarak Avrupa çapında okul-aile işbirliğinin iyi örneklerinin analizini yapacak ve daha sonra ailelerin eğitimi ve işbirliği için  ‘Ebeveyn Köşesi’ denen bir strateji geliştirilecektir.  Proje ayrıca Ebeveyn köşesi için öğretmen eğitim programları hazırlayacak ve her ülkede proje sonuçlarını  gelecek yıllarda konferanslar, çalıştaylar ve hizmetiçi mesleki eğitim seminerleri ile  teşvik etmek ve sürdürmek için bir teşvikçi grubu oluşturacaktır. Proje süresince velileri eğitim ve öğretime dahil etme konusunda farklı eğitim uygulamaları görüp, kendi eğitim sistemimizle karşılaştırma, kullanılan yöntem ve teknikleri tanıma fırsatı doğacaktır.

      36 ay sürecek olan projemizin 6 ülkeden 9 ortağı vardır.  ( Polonya, Bulgaristan, Slovenya(2), Türkiye(2), Bosna Hersek, İngiltere ve Portekiz). Projemizin hedef kitlesi öğretmenler, ebeveynler ve okul yönetimleridir.

     Projenin ilimize ve kurumuza hayırlı uğurlu olmasını diliyor, ilimizde veli-okul işbirliğini artırmasını temenni ediyoruz.

07-12-201507-12-201507-12-2015

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.