KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mercidabık Zaferi’nin 499. yıl dönümü, Kilis’in Yavuzlu Köyünde düzenlenen törenle kutlandı

         Mercidabık Zaferi’ nin 499. Yıl dönümü, Kilis’ in Yavuzlu Köyünde düzenlenen törenle kutlandı.      Yavuzlu Köyündeki törene Kilis Valisi Süleyman TAPSIZ, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Gökhan ŞAHİN, Kilis Belediye Başkan Vekili Ahmet POLAT, MHP Kilis Milletvekili Dr. Mustafa YÜN, daire amir ve müdürleri ile vatandaşlar katıldı.
Mercidabık Zaferi’nin 499. yıl dönümü, Kilis’in Yavuzlu Köyünde düzenlenen törenle kutlandı

       Mercidabık Zaferi’ nin 499. Yıl dönümü, Kilis’ in Yavuzlu Köyünde düzenlenen törenle kutlandı.     

  Yavuzlu köyündeki törene Kilis Valisi Süleyman TAPSIZ, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Gökhan ŞAHİN, Kilis Belediye Başkan Vekili Ahmet POLAT, MHP Kilis Milletvekili Dr. Mustafa YÜN, İlimizde görev yapan daire amirleri  ve ilimizde görev yapan okul müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

       Kutlamalar, Yavuz Sultan Selim’in büstüne çelenk konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kilis Valisi Süleyman TAPSIZ, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Gökhan ŞAHİN, Kilis Belediye Başkan Vekili Ahmet POLAT törene katılan öğrencilerin, halkın, protokol üyelerinin ve askerlerin gününü kutladı. Türk Silahlı Kuvvetleri adına İl Jandarma Komutanlığı’ nda görevli Jandarma Binbaşı Fuat GÜNEY konuşma yaptı. Jandarma Binbaşı Fuat GÜNEY, Osmanlı ordusunun kazandığı büyük zaferin tarihte önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade etti.

       Hacı Mehmet Koçarslan Anadolu Lisesi öğrencisi Eren ERCAN’ ın şiir okumasının ardından resmi geçit töreni yapılarak tören sonlandırıldı.

------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

Akpınar Caddesi Eski Valilik Binası Kat1 79000 KİLİS - (0348)8134052

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.