KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB, Kilis 7 Aralık Üniversitesi ile İşbirliği Protokolü İmzaladı

MEB, Kilis 7 Aralık Üniversitesi ile İşbirliği Protokolü İmzaladı

 

       Eğitimde teknoloji kullanımı dersinin seçmeli olarak okutulması, Eğitim Bilişim Ağı (EBA), e-okul ve MEBBİS kullanımının eğitim fakültelerindeki öğrencilere öğretilmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı ile Kilis 7 Aralık Üniversitesi arasında 4 Mayıs 2017 tarihinde iş birliği protokolü imzalandı.

 

        Protokolün imza törenine Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Danışmanı İbrahim YASAK, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI ve YEĞİTEK İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyyup TANYILDIZ  ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ katıldı.

 

       Millî Eğitim Bakanlığı adına Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI’nın, Kilis 7 Aralık Üniversitesi adına da Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan KARACOŞKUN´un imzaladığı protokolde, eğitimde teknoloji konusunda işbirliğinin sağlanması kararlaştırıldı.

 

        Protokol; Eğitim Fakültesindeki öğrenci ve öğretim görevlilerine, e-içerik üretim yöntem ve teknikleri ile V-sınıf uygulamaları konusunda YEĞİTEK uzmanları tarafından eğitim verilmesini; “EBA” seçmeli ders kazanımlarının tespitini, müfredatının belirlenmesi ve EBA’nın seçmeli ders olarak Eğitim Fakültesi müfredatına alınmasını; çeşitli kurum/kuruluşlar tarafından hazırlanan dijital eğitim içeriklerinin ve dijital ortamda yayımlanacak eserlerin “Eğitimde FATİH Projesi” kapsamında EBA’da yayımlanmasını ve tüm kullanıcıların ücretsiz olarak faydalanabilmesini sağlamak amacıyla imzalandı.

 

         YEĞİTEK Genel Müdürü TIRNAKÇI, daha önce de birçok üniversiteyle bu tür protokol anlaşmaları yaptıklarını, protokolün asıl amacının ise mezun olacak öğretmen adaylarına eğitimde teknolojiyi nasıl verimli kullanacaklarını öğretmek olduğunu belirtti. Bu protokol kapsamında öğrencilere hem teknoloji kullanımı eğitimi hem de içerik yönetimi hakkında bilgi verileceğini ifade etti. Bu konuda üniversite Kilis 7 Aralık Üniversitesi akademisyenlerinden istifade edilmesi gerektiğini vurguladı. TIRNAKÇI, “Amacımız hep birlikte geleceğin nesillerini en iyi şekilde yetiştirebilmek.” dedi.

 

          Protokolün imza törenine katılan  İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ  ise teknolojinin hayatımızda büyük önem taşıdığını belirterek bu protokol anlaşması ile öğrencilerin teknolojiyi doğru kullanma noktasında bilinçleneceğini ve bunun onların meslek hayatlarına katkı sağlayacağını ifade etti.


05-05-201705-05-201705-05-2017

Akpınar Caddesi Eski Valilik Binası Kat1 79000 KİLİS - (0348)8134052

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.