KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZE ATANAN ADAY ÖĞRETMENLER, ADAY ÖĞRETMEN SEMİNERİ SÜRECİNİ TAMAMLADI

     İlimize Nisan ek ataması, Eylül ataması ve Şubat ataması ile atanan Aday öğretmenlerimiz 180 saatlik Aday Öğretmen Semineri sürecini Nedim Ökmen Anadolu Lisesi’nde tamamladı.
İLİMİZE ATANAN ADAY ÖĞRETMENLER,  ADAY ÖĞRETMEN SEMİNERİ SÜRECİNİ TAMAMLADI

 

 

   Aday öğretmen kapanış programına Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet BÖLÜCEK, Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ, Müdür Yardımcımız Hüseyin POLAT, Şube Müdürümüz İbrahim YAĞCI, Nedim Ökmen Anadolu Lisesi ve Kurs Müdürü Ali KALLİ’nin katılımı ile aday öğretmenlerimiz katıldı.

   Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet BÖLÜCEK; öğretmenliğin bir ihtisas mesleği olduğu, buna bağlı olarak alanımızda ve mesleğimiz de her zaman özverinin, çalışkanlığın, işini sevmenin gerekli olduğunu söyledi.

   Sayın BÖLÜCEK; Öğrencilerle iletişimde sevgi, değer verme, önemsenme önemlidir. Bunun için sevgi, değerler eğitimi ağırlıklı bir yaklaşım tarzının ve öğretmenliğin olmazsa olmazları arasındadır, dedi.

   Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ; Öğrenci merkezli bir yaklaşım öğrenciler üzerinde etkilidir. Ulaşılmayan öğrenci ilgilenilmeyen öğrenci, eğitimin teminatı olan çocuklarımızın heba olması demektir. Bundan dolayı her öğrenci ile ilgilenilmesi için İlimiz genelinde öğrenci koçluk sistemini uygulamaya koyduk. Amacımız her öğrenciyi bir danışman öğretmene zimmetleyerek öğrencilerimizin hem akademik hem de sosyal etkinlikler yönünden takibini yapmaktır.

   Değerli öğretmenlerimiz eğitimde başarı ekip işidir. Bu ekibin uyumlu olması ve tüm ekip çalışanlarının işine sevgi katarak görevlerini yapması gerekiyor. Çünkü bizim mesleğimiz fedakarlık mesleğidir. İşini eve götüren tek mesleğiz. Onun için sizlerden öğrencinizi, işimizi, kendinizi sevmenizi istiyoruz.

    Tüm aday öğretmenlerimize tekrar aramıza hoşgeldiniz der, çalışmalarınızda başarılar dilerim, dedi.

 

18-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-2017

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.