KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Valisi Sayın Dr. Mehmet TEKİNARSLAN başkanlığında toplantı yapıldı.

İlimiz Valisi Sayın Dr. Mehmet TEKİNARSLAN başkanlığında toplantı yapıldı.

       Kilis Valisi Sayın Dr. Mehmet TEKİNARSLAN ilimiz tüm okul müdürlerine Polisevinde kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya Belediye Başkanı Hasan KARA, İl Emniyet Müdürü Günter  ŞENSEŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve merkez ilçe okul müdürlerimiz katıldı. Toplantıda Valimiz okul müdürlerine seslenerek ;

 “ Okullarımızın güvenlik konusunda iyileştirilmesi gerekiyor, kötü alışkanlıklara karşı gençlerin korunması ve duyarlı olması gerekiyor. Eğitim ortamlarının nezih, kaliteli ve güvenli bir halde olması lazım. Devlet okullarının özel okullara göre daha fazla talep görmesi lazım, arkasında devletin olduğu hissettirilmeli. Okullarda temizlik hijyen ve çevre düzenlenmesine gereken önem verilmeli. İlimize Suriye’den misafir olarak gelen öğrencilerimizle birlikte yaşamayı desteklemek için çocuklarımızın kaynaşmasını sağlamalıyız. Çocukların Suriyeli misafir öğrencilerimize bakış açısını belirleyecek olan sizlersiniz.” ifadelerini kullandı. Ayrıca okulların fiziksel ihtiyaçlarına da belediyemizin destek olacağını söyledi.

       Belediye Başkanı Sayın Hasan KARA ilimizin eğitim öğretim durumuyla ilgili görüşlerini dile getirdi. “Belediye ile Milli Eğitim Müdürlüğünün irtibatı artırılarak okulların sosyal hayata hizmet eder hale getirilmesi lazım. Ben de okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için yardımcı olacağım. Tüm zorluklara rağmen Kilis eğitim konusunda çok iyi durumdadır. Bu başarı için tüm eğitim camiasına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

        Sonrasında okul müdürlerimiz İlimiz Valisi Sayın Dr. Mehmet TEKİNARSLAN’a sorunlarını ve görüşlerini dile getirdiler. Eğitim ve öğretimin daha kaliteli hale getirilmesi için ne yapılabileceği ile ilgili iştişare edildi. Son olarak İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ “ 2015-2016 eğitim yılı roket saldırılarından dolayı olumsuz etkilendi. Devletimizin  Fırat Kalkanı Harekatı ile bu yıl eğitim öğretim ortamı güvenli bir hale geldi ve bu güvenli ortam öğrencilerimizin başarısına da yansıdı. Bu yıl mezun olan 1130 öğrencimizden 437 lisans, 176 önlisans olmak üzere toplam 613 öğrencimiz üniversiteye yerleşti. Geçtiğimiz yıla göre başarının genel olarak artışı Suriyeli misafir öğrencilerin entegrasyonunun sorun yaratmadığının kanıtıdır. Milli Eğitime verdikleri destekten dolayı Valimize ve Belediye Başkanımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

       Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

18-08-201718-08-201718-08-2017

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.