KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüzün 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz   

Sayın Abdurrahman SEVGİLİ’nin 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

 

      İl Millî Eğitim Müdürü Abdurrahman SEVGİLİ öğrencilerin karne heyecanını paylaşmak üzere bir mesaj yayımladı.

15 Eylül 2014 tarihinde 175 okul, 1.317 derslik, 1.566 öğretmen ve 31.801 öğrencimiz ile başladığımız 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bunun yanında konteyner kentlerde ve il merkezinde müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren 19 Geçici Eğitim Merkezinde toplam 19.137 geçici koruma altındaki Suriye vatandaşı olan öğrenci de 12 Haziran 2015 Cuma günü karne heyecanı yaşamıştır.

 Her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temellere oturtan, geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar. 12 Haziran günü alınan karneler öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır. Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülemez; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. Her yıl olduğu gibi bu öğretim yılında da ilimiz resmi ve özel okullarında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere büyük önem verilmiştir. Bunların yanında geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek amacıyla TÜBİTAK proje yarışmaları düzenlenmiş, ‘Gözümüz Aydın Olsun’ projesi ile ilimiz merkez ve civar köylerdeki öğrencilerin göz taraması yapılmış, ‘Kardeş Okul’ projesi ile ilimizdeki merkez ve köy okulları birbiriyle eşleştirilerek karşılıklı ziyaret ve yardımlaşmada bulunmuşlardır. Bunun yanı sıra ‘Ben bir İyilik Elçisiyim’ projesi kapsamında resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenmiş ve öğrenciler yıl boyunca iyilikte yarışmışlardır. Ayrıca ilimizde lise öğrencileri arasında ‘Kilis’ten Yükselen Ses’  yarışması düzenlenerek öğrencilere yeteneklerini sergileme imkanı sunulmuştur.

 

Sevgili Öğrencilerimiz

Sizler bizim için çok önemlisiniz. Tatilde bütün bir yılın yorgunluğunu atmak için güzel bir fırsat bulacaksınız. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boş vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, ders çalışmayı ihmal etmemeli, konu tekrarı yapmalı, yeni konulara çalışmalı ve bol bol kitap okumalısınız. Bunların yanında, tatil programına, sevilen ve zararsız televizyon programlarını izlemeyi, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da eklemelisiniz ancak; tüm bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız. Notları pek iyi olmayan öğrencilerimiz, sizler tatille birlikte, sıkı bir çalışma programı yapmalı ve öğretmeninize danışarak eksik olduğunuz konular hakkında yönlendirme istemelisiniz.

 

Saygıdeğer Velilerimiz;

            Karneler çocuklarınızın kişilik ve şahsiyet durumlarını değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylerine dönüştürülmesi amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmaktadır. Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı biliyoruz.

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı sonu itibari ile bir üst sınıfa geçen öğrencilerimize ve LYS sınavına giren tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. 

 Ayrıca il genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, okul personelimize, İl-İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü personelimize teşekkür ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.

 

                                                                                                       Abdurrahman SEVGİLİ

                                                                                                       İl Millî Eğitim Müdürü

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.