KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALAN DEĞİŞİKLİĞİNE BAŞVURU YAPACAK ÖĞRETMENLERİN DİKKATİNE

 

ALAN DEĞİŞİKLİĞİNE BAŞVURU YAPACAK ÖĞRETMENLERİN DİKKATİNE

 

Bilindiği üzere 2022 Alan Değişikliği Duyurusu kapsamında ön başvurular 7-11 Şubat 2022 tarihleri arasında elektronik ortamda (MEBBİS) alınacaktır.

Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı Kararının 14 üncü maddesi ile yürürlükten kaldırılan Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarihli ve 80 sayılı Kararının Geçici 7 nci maddesi kapsamında Bakanlığımız ile ilgili Üniversite (Gazi Üniversitesi) arasında 31/10/2008 tarihinde imzalanan "Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Sertifika Programı İş Birliği Protokolü" kapsamında 540 saat süreli sertifika programını başarı ile tamamlayan ve halen Bakanlığımız kadrolarında Özel Eğitim alanından  farklı bir alanda görev yapan öğretmenlerin, 2022 Alan Değişikliği Duyurusu kapsamında Özel Eğitim alanına geçmek üzere yapacakları alan değişikliği ön başvuruları kabul edilecektir.

Bu bağlamda söz konusu sertifika doğrultusunda Özel Eğitim alanına geçmek üzere başvuru yapmak isteyen öğretmenlerin sertifikalarının müdürlüğümüze gönderilmesi gerekmektedir.

Yapılan inceleme sonrasında sertifikası uygun olanlar için Bakanlığımızca ilgililerin elektronik ortamda başvuru yapmalarına imkân tanınacaktır.

Bilgilerinizi ve Müdürlüğünüzde görev yapan tüm öğretmenlere duyurulması hususunda;

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.