KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"21. YY' da Psikolojik Danışman Olmak" Temalı Konferans

2023 Eğitim Vizyon Belgesi kapsamında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi PDR Anabilim Dalı Emekli Öğretim Üyesi Prof.Dr. Binnur YEŞİLYAPRAK, ilimizde çalışan Rehber Öğretmenlere alanlarında gelişim ve değişimleri fark ettirmek amacıyla "21. YY' da Psikolojik Danışman Olmak" temalı konferans verdiler.


   Kilis öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunun  Konferans Salonunda gerçekleşen  Prf.Dr. Binnur YEŞİLYAPRAK tarafından verilen  konferansta, mesleklerin niteliği, yaşam biçimleri, ilişki biçimleri, iletişim türleri, yaşam rollerimiz, psikolojik danışmanın kişilik özellikleri ve psikoterapi alanındaki değişim ve gelişmelerini içeren bir sunum yaptılar.

  Sunumun ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT, rehberlik hizmetlerinin eğitim öğretim sistemi içerisinde önemli bir yeri olduğunu, bu anlamda rehber öğretmenlere ve rehberlik hizmetlerine önemli görevler düştüğüne, öğrencilerin eğitsel mesleki ve kişisel rehberlik ihtiyaçlarının doğru zamanda doğru verilerle yapıldığında bu alanın ne kadar değerli olduğunun daha iyi anlaşılacağına, her rehber öğretmenin bu anlamda okulun en önemli unsuru olduğunu ifade ettiler. 

   Bizler de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak vermiş olduğu bu güzel sunum için Prf.Dr. Binnur YEŞİLYAPRAK teşekkür ediyoruz. 

24-02-202024-02-202024-02-202024-02-202024-02-2020


Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.